Stěhovací firmy ví, jak přestěhovat akvárium
Když se řekne „stěhování s profesionály“, většina lidí si zřejmě vybaví zaplněné kartonové krabice, pračku, ledničku, nábytek, koberce, lustry, a to vše vyskládané a zabezpečené ve stěhovacím voze. Občas se však vyskytnou zákaznické požadavky na přemístění méně obvyklých předmětů, jako jsou velké hudební nástroje, trezorové skříně, stroje a zařízení, starožitnosti, a mezi nimi se na seznamu stěhovaných věcí objeví i akvárium.
Akvaristika byla oblíbeným koníčkem v Československu již za socialismu a mnoho milovníků přírody se této zálibě věnuje i dnes. Mít doma nádrž s exotickými rybkami obnáší především dobré teoretické znalosti o udržení chodu biotopu akvarijních ryb a rostlin, což obnáší pravidelné dodávání živin rostlinám a zajištění optimálních podmínek pro ryby, aby nedocházelo k jejich úhynu, a zároveň k přemnožení nežádoucích řas.
Jak se stěhuje akvárium
Stěhování akvárií je vždy nesmírně náročný proces. Snazší to mají lidé s rozměry nádrží, o velikosti do cca 120 litrů, které se vejdou na zadní sedadlo osobního auta, nebo do zavazadlového prostoru kombíku. S velkými akvárii již může být problém, a tehdy se vyplatí oslovit specialisty s patřičnými zkušenostmi.
Stěhovací firmy dobře ví, jak přestěhovat akvárium Odnesto i velkých rozměrů, dodržují speciální postupy při manipulaci i zabezpečení akvária a samozřejmě ručí za jeho bezpečné dopravení na místo určení. Můžete být v tomto směru bez obav a měli byste se soustředit především na přepravu ryb a rostlin.
Akvarijní rostliny a ryby
S akvarijními rostlinami je to snazší, ty můžete zabalit do polyetylenových sáčků se zipem s kořenovým balem v košíčcích, nebo volně. Takto zvládnou i převoz v chladném období roku, zvláště pokud je vložíte do zateplené plastové přepravky. Při teplotách nad nulou mohou být takto uložené i několik dnů.
Akvarijní ryby je ideální transportovat v jednom dni, nejlépe průběhu několika hodin, a to ve speciálním polystyrenovém boxu. Odborníci doporučují box vyplnit nahřívacími gelovými sáčky, které téměř udrží stabilní teplotu vody s rybami uvnitř. Sáčky i termoboxy se dají zakoupit ve speciálních e-shopech s akvarijními potřebami, nebo na chovatelských burzách. Pro vícehodinový transport ryb se také doporučuje plnit sáčky s rybami čistým kyslíkem z tlakové láhve.