Provoz virtuální kanceláře
Virtuální kancelář si pořizují podnikající osoby zpravidla ze dvou hlavních důvodů. Buď potřebují adresu sídla, nebo provozovny pro založení společnosti s ručením omezeným, nebo k získání Živnostenského oprávnění, když chtějí podnikat jako fyzická osoba. Bez této adresy vám dneska úřady nevydají ani jedno, ani druhé. A když podnikatelé nemají v osobním vlastnictví nějakou nemovitost, u které by mohli, sami sobě, udělit souhlas umístěním provozovny či sídla, musí se poohlédnout po sídle virtuálním. Takže virtuální kancelář je vlastně jen zástupný název pro sídlo společnosti, či provozovny.
Druhým důvodem pro zřízení virtuální kanceláře je její praktičnost a zároveň maximální pohodlí, pro případ, že podnikatel žádné prostory nepotřebuje. Třeba se živí tím, že natáčí nějaká videa, píše blogy, dopisuje do novin a časopisů, nebo dělá nějakého poradce. Všechny tyto činnosti zvládne vykonávat z pohodlí domova nebo i na cestách. Na co by mu teda byla reálná kancelář, kterou by zbytečně musel platit?
Přednost, asi ta nejdůležitější, virtuální kanceláře je její cena. Náklady přepočtené na kalendářní měsíc jsou, dá se říci, směšně nízké. Pro představu, na to, abyste si pořídili virtuální kancelář, si musíte měsíčně odpustit jednu láhev středně kvalitního rumu, nebo dvě láhve průměrného vína. Jedinou, možná nepříjemností je fakt, že se nájem platí dopředu, na celou dobu sjednané spolupráce. Ta může být v nejkratší variantě na šest měsíců a v té nejdelší až na dva roky.
Virtuální kancelář v Ostravě Kancelar29 provozuje například firma kancelář29. Pro majitele virtuálních kanceláří poskytují unikátní servis. Když si pronajmete virtuální kancelář, můžete počítat se službami, které jsou zahrnuty v ceně pronájmu a týkají se především poštovních služeb a také možností občasného pronájmu skutečných kancelářských prostor a konferenčních místností.